Relacijska družinska terapija
Terapevtska obravnava poteka po modelu relacijske družinske terapije – RDT dr. Christiana Gostečnika, kateri je leta 2010 prejel nagrado za inovativen psihoterapevtski model. Sodobna relacijska psihoterapevtska paradigma, kamor se uvršča tudi model relacijske družinske terapije (Gostečnik 2011, 2012, 2013) poudarja nerazrešene psihične vsebine, ki so tudi nevrobiološko vpisane v naše telo, prihajajo na dan v različnih simptomatičnih in velikokrat nefunkcionalnih oblikah vedenja.
RTD preko mehanizmov projekcijsko introjekcijske identifikacije (transferja in kontratransferja) prodira v nezavedni spomin in tako z ozaveščanjem le tega pomaga regulirati posameznikova psihobiološka stanja in afekte, ki izhajajo iz teh stanj.
Področja dela
Terapevtska obravnava
Individualna terapija
Individualna terapevtska obravnava je prostor, kjer najdemo moč, da se soočimo s svojimi sencami in najdemo pogum, da zasijemo v svoji pravi luči. Vsako terapevtsko srečanje je kot odrivanje skrivne jase, kjer se lahko ustavimo in globoko zadihamo. V tišini in miru lahko zaslišimo šepet svojega notranjega glasu, ki nas vodi skozi temačne predele uma in srca.
Terapevtska obravnava
Zakonska / partnerska terapija
Zakonska terapija je namenjena parom ali zakoncem, kateri si želijo poglobiti partnerski odnos. Namen zakonske terapije je izboljšanje komunikacije, razrešitev konfliktov in krepitev čustvenega povezovanja v odnosu, ki postane spoštljiv in varen prostor za oba posameznika.
Terapevtska obravnava
Družinska terapija
Družinska terapija je terapevtska obravnava vseh članov družine, namenjena reševanju trenutnih izzivov, izboljšanju komunikacije in krepitvi odnosov. Namenjena je obravnavi težav, ki vplivajo na delovanje celotne družine. Vsem članom družine pomaga do zavedanja in obvladovanja izzivov, s katerimi se soočajo.
Terapevtska obravnava
Igralna terapija za otroke in mladostnike
Igralna terapija za otroke je čaroben svet, kjer se lahko otroci skozi igro in ustvarjalnost povežejo s svojimi čustvi in notranjim svetom. Otrokom omogoča, da se izražajo na način, ki je za njih naraven in spontan. Preko igre otroci izražajo svoje misli, čustva in izkušnje, ki jih morda ne morejo ubesediti.
“Strah je le ovira na poti rasti – ko se mu postaviš v oči, odkriješ svojo pravo moč.”
Dogovorite se za terminPsihoterapevtski center za otroke, mladostnike in družine
Partizanska ulica 27, 2310 Slov. Bistrica
– Maribor
Glavni trg 17 b, 2000 Maribor